Witaj na moim blogu!

Nazywam się Barbara Ravensdale. Moją pasją i jednocześnie sposobem na życie jest propagowanie holistycznego paradygmatu. To takie spojrzenie na siebie i otaczający świat, w którym prócz materii respektuje się energię. Łączy się fizyczność z duchowością. Widzialne z niewidzialnym.  Serce z umysłem, duszę z ciałem. W paradygmacie holistycznym ważna jest fuzja. Jedność.
„Holos”  to greckie słowo, które znaczy CAŁOŚĆ. „JA” to nie tylko ciało, „JA” to również dusza i duchowy świat we mnie. Jestem fuzją materii fizycznej i materii świetlistej.

Takie rozumienie siebie i świata (bo świat w paradygmacie holistycznym również ma aspekty duchowe) otwiera całą masę nowych możliwości na happy- endy w życiu.

Bo któż z nas nie chce być szczęśliwy? Każdy z nas pragnie słodkiej pełni w piersiach. Wszyscy dążymy do osobistego „długo i szczęśliwie”.

Nie traktuję duchowości jako wielkiej tajemnicy, elitarnej wiedzy dla wtajemniczonych. Dla mnie duchowość  to przede wszystkim potencjał każdego z nas. Potencjał do szczęścia, do fajnej codzienności.  Duchwość może służyć codzienności.  Ma służyć codzienności. We wszystkich przekazach wielkich religii widzę drogowskazy do zdrowia i szczęścia, a nie nakazy i równię pochyłą w dół do winy i wstydu.

Jestem nauczycielem duchowości św. Hildegardy z Bingen. Nie patrzę jednak na Hildegardę jedynie jako na ikonę Katolicyzmu. Hildegarda to fenomenalna Mistrzyni duchowści z której może zaczerpnąć każdy spragniony, bez względu na wyznawaną wiarę, nie-wiarę i poglądy.

Jestem również biznesmenem. Zarządzam swoją firmą - ośrodkiem holistycznej odnowy „Siódmy las” koło Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Biznesmen i nauczyciel duchowości w jednym? Czy to możliwe?

Dlaczego nie? Skoro jesteśmy fuzją ciała i duszy, to możemy  wyrabiać jednocześnie swoją krzepę fizyczną, umysłową i duchową. Na planecie Ziemia każdy musi sobie poradzić z materią. I każdy powinien pielęgnować kontakt z duszą. To nie jest sprzeczność. Ja rozumiem to jako naturalną fuzję. Holistyczną całość.

Czy duchowość może pomagać w ujarzmieniu materii?

Jasne!

Rozwój duchowy i rozwój świadomości to świetna droga do przyjaźni z materią. Droga, na której materia nie jest oprawcą i więzieniem, ale wspaniałym nauczycielem i ciekawym wyzwaniem. Połączenie pasji  z pracą zawodową przynosi  wielką radość i satysfakcję.

Jestem również przewodnikiem do wyższych stanów  świadomości. Potrafię każdego wprowadzić w wewnętrzny portal, którym może eksplorować duchowe światy w sobie. Zobaczyć siebie jako świetlistą osobę, zwiedzić zaświaty, spotkać się ze swoimi anielskimi przewodnikami (oko w oko!), zobaczyć na własne oczy jak  jest „po drugiej stronie”.

Po co ?

Ano po to, żeby polepszyć jakość swojego „tu i teraz”. Wyższe stany świadomości to kosmiczna szkoła rozwiązywania wszelkich dylematów, problemów i życiowych wyzwań. Można tam wypełnić się energią samoakceptacji, obfitości, mocy, sprawczości i dosłownie zabrać ją z powrotem do 3D. A wtedy wszystko zaczyna się układać zupełnie inaczej...

Dar podróżowania z innymi po ich wyższych stanach świadomości przyszedł do mnie nagle i niespodziewanie. Jednocześnie należy i nie należy do ziemskiego świata. Nie nauczyłam się go w szkole, ani na uniwersytecie, po prostu pewnego dnia dosłownie otworzyła się we mnie wyższa świadomość, którą poznaję i oswajam nadal każdego dnia.

Dar ten nazwałam „Technologią wielowymiarową”, bo jego możliwości są rzeczywiście pewnym ogarnialnym know-how, który może służyć ludziom.

Technologia wielowymiarowa jest moją autorską metodą rozwoju świadomości. 

Metoda ta bazuje na założeniu, że każdy człowiek to fuzja ciała i duszy, materii fizycznej i materii świetlistej.  Dusza schodzi w ciało fizyczne w okresie prenatalnym. Ciało fizyczne łączy ze światem świetlistym duchowy portal, w który można w pełnej świadomości wejść i przemieszczając się przez kolejne wyższe wymiary skorzystać z fenomenalnego potencjału duszy.

Wyższe wymiary to wieczysta świadomość, czyli zaświaty, o którch opowiadają ludzie budzący się z komy. Wyższe wymiary mają uporządkowaną strukturę i chociaż nie są światami fizycznymi, można korzystając z wielowymiarowego portalu w nie wejść i świadomie przemierzać, poszukując rozwiązań ziemskich dylematów.

Światy wyższych wymiarów można oglądać korzystając ze swoich świetlistych zmysłów, działających tak samo i paralelnie do ziemskiego wzroku, słuchu, smaku, powonienia i dotyku. W wielowymiarach wszystko doskonale widać, słychać i czuć.

Kolejne wymiary to: mroczny magazyn traumatycznych wspomnień, nad nim rajski świat baśni, powyżej pas błekitnego nieba,  potem wejście w kosmiczny krajobraz, który  ma swoją własną strukturę kolejnych kręgów.

W technologii wielowymiarowej można kontaktować się z aniołami i ze swoimi świetlistymi przewodnikami, których się widzi, rozmawia z nimi, słyszy i z których można prosić o radę. Jest możliwe również spotkanie z Radą Starszych, gronem duchowych Mistrzów, z którymi zawiera się kontrakt na działania na planecie Ziemia przed zejściem w nasz fizyczny świat.
Najwspanialszym fenomenem dostępnym w Wielowymiarach dzięki technologii wielowymiarowej jest bezpośredni kontakt z promienistą energią życia, świetnie opisaną przez Hildegardę z Bingen. Hildegarda nazywała ją Viriditas, energią życia która animuje wszystko w kosmosie i na Ziemi.

Spotkanie z promienistą  energią to  dosłownie spa dla ciała i duszy, klinika światła. Viriditas wypełnia w czasie spotkania każdą komórkę ciała, wibruje i doświetla nasze łańcuchy DNA. Doświetlone DNA regeneruje się, zdrowieje ciało i nasza kondycja psychiczna, duchowa i emocjonalna. Energię Viriditas widać i czuć.

Technologia wielowymiarowa jest kompletnym systemem terapeutycznym. Określa przyczyny utraty zdrowia ciała i ducha i proponuje konkretne remedia. Założenia technologii wielowymiarowej są paralelne do duchowości św. Hildegardy z Bingen. Fenomen tej technologii polega na bezpośrednim eksplorowaniu obszarów do których zazwyczaj człowiek nie ma dostępu, oraz ogromnej skuteczności i wspaniałych efektach terapeutycznych.

Korzystając z Technologii Wielowymiarowej można porządkować codzienne problemy, wychodzić z życiowych zakrętów, rozwiązywac dylematy. Technologia Wielowymiarowa daje możliwość skorzystania z całego potencjału wielowymiarowego „ JA” i skutecznie uporać się z wszelkimi blokadami, pójść do przodu w życiu.
Na moich blogowych wpisach będzie na pewno sporo o technologii wielowymiarowej, ale będą się również przewijać się wszystkie inne moje holistyczne „dzieci” : Siódmy las, Holistyczna Akademia Energii Życia ( czyli Collegium Viriditas ), warsztaty, które projektuję. Na pewno będzie wiele spotkań z innymi holistycznymi nauczycielami, których poznałam i z którymi współpracuję.

Dodam jeszcze, że z wykształcenia jestem językoznawcą semantykiem (magisterium z pól semantycznych wyrazów, KUL); certyfikowanym badaczem duchowości hildegardiańskiej (Internationale Gesellschaft Hildegard von Bingen, Niemcy) i gemmologiem (dyplom Guildhall University of London).  Studiuję psychoterapię Gestalt  w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt w Poznaniu.

Zapraszam serdecznie do naszego spotkania na blogu! Jeśli coś Cię zaciekawi, daj znać, zapytaj, albo podziel się swoimi myślami. Bądźmy w kontakcie :-)